Плед – це універсальний аксесуар, який може мати одразу кілька призначень. Виріб покликаний захистити людину від замерзання та забезпечити комфортну температуру. Плед безперечно може стати окрасою інтер'єру приміщення, особливо якщо створений з унікальних полотен та матеріалів. Не варто нехтувати таким аксесуаром, розкішний плед із якісних матеріалів без проблем знайде місце у кожному будинку. Якщо не вирішили який із матеріалів найближче за духом, варто скористатися основними рекомендаціями щодо вибору пледу.
На сучасному ринку текстильних виробів представлений величезний асортимент пледів. Всі вони відрізняються за призначенням, матеріалом виготовлення, розміром, властивостями і ступенем обробки. Для дому варто вибирати тільки якісні пледи з натуральних чи комбінованих матеріалів, оскільки саме вони забезпечать якісний зігрів тіла за потреби. Також варто звернути увагу на метод догляду, найкраще вибирати такі матеріали, які просто стираються руками або в пральній машині. Для дороги і подорожей краще придбати плед порівняно невеликого розміру, підійде як комбінований склад, так і синтетичний. Такі пледа будуть використовуватися значно рідше, а значить і прання не буде регулярним.
Багато хто використовують пледа і покривала як декоративну прикрасу інтер'єру, і це вірно. Покривало захистить диван, ліжко та інші частини меблевого гарнітуру від утворення плям, скупчення пилу та бруду. Для декоративної мети можна вибирати пледи з натуральних матеріалів, які оздоблені вишивкою або розкішними елементами дорогої фурнітури. Не варто забувати, що яскраві та насичені кольори пледу найкраще підкреслюють сучасні стилі інтер'єру приміщення, а ось темні та глибокі підійдуть для спальні у класичному дизайні.
При виборі пледа варто враховувати і ступінь переносимості матеріалів організмом. Для алергіків, пледи з натуральної вовни можуть спричинити розвиток алергічних реакцій, а також подразнення на шкірі. Такі матеріали краще уникати та звернути увагу на синтетичні чи рослинні компоненти.
Також, щодо способу виробництва, пледи діляться на в'язані, пошиті, клаптеві. В'язані пледи – це розкіш, яка створить у будинку затишок та теплу атмосферу. Вони асоціюються з морозами, снігом і почуттям свята, що наближається. Добре доповнять класичний інтер'єр приміщення, часто стають вибором мешканців дач або приватних будинків. Чудовий плед, крісло біля каміна та мороз за вікном – чи не це картинка із чудового новорічного фільму?
Шматковий плед найчастіше вибирають екстраординарні особистості, які можуть знайти прояв творчості у всьому прекрасному. Виріб зшивається з клаптів тканини, яка відрізняється за кольором, розміром та фактурою. Такий дизайнерський елемент може стати основним акцентом у приміщенні. Також можна такий плед використовувати і в дитячій кімнаті, яскравий дитячий плед безсумнівно припаде до смаку дітям будь-якого віку.
Плед пошитий із окремого відрізу тканини – це класика, яка не втрачає актуальності вже багато років поспіль. Такий виріб універсальний у використанні, може одночасно стати прикрасою будинку, теплим аксесуаром для зігрівання тіла, а також захистом меблів від утворення плям.
Також, при виборі варто керуватися власними бажаннями та уподобаннями, тому що побутовий текстиль зобов'язаний радувати людину та змушувати повертатися додому знову і знову.
Плед відрізняється не тільки за зовнішнім виглядом та матеріалом виготовлення, а також і за розміром. Існує загальноприйняті норми довжини та ширини виробу, які дозволяють без проблем знайти свій ідеальний варіант.
Розміри пледу:
Типи пледів:
Насправді, тільки здається, що ці три аксесуари можуть мати однакові властивості. Навіть зовнішній вигляд, ступінь обробки, метод виготовлення у всіх трьох виробів абсолютно різний. Наприклад, ковдра – це предмет, основне і єдине призначення якого зігрівати людину під час сну. Цей фактор виключає використання ковдри як декоративного прикрашення інтер'єру приміщення. Ковдра практично у всіх випадках має спеціальний наповнювач, який забезпечує зігрівання тіла і додатковий комфорт під час сну.
Покривало – це виключно декоративний елемент, який має стати справжньою окрасою інтер'єру приміщення. Як правило, при пошитті покривала можуть бути використані декоративні та розкішні матеріали, які втрачають привабливість від застосування виробу не за призначенням. Також, покривала часто мають на поверхні намистини та вишивки, які досить неприємні при контакті зі шкірою.
Плед використовується для зігріву тіла і підтримки комфортної температури. У певному сенсі плед – це зменшена копія ковдри, варіант із меншим рівнем щільності та без наповнювача. Плед рекомендовано використовувати літніми спекотними ночами або під час сну, також можна брати із собою в дорогу автомобілем або поїздом. Виріб можна використовувати і в декоративних цілях, але якщо його зовнішній вигляд дійсно вписується в інтер'єр приміщення.
Всі матеріали, які можуть бути використані при створенні пледу, поділяються на:
Натуральні матеріали для створення пледу – це чудовий, корисний та безпечний варіант. Матеріали природного походження є екологічно чистими, не схильні провокувати подразнення на шкірі (за умови, що у покупця відсутня алергія на вовну чи інші натуральні компоненти). Такі полотна добре пропускають повітря, дозволяють шкірі повноцінно дихати. Різноманітність натуральних матеріалів для створення пледу приємно вражає. Серед них:
Якщо раніше синтетичні пледи або з комбінованого матеріалу намагалися обходити стороною, то сьогодні такий варіант виробу користується особливою популярністю. Аксесуари із синтетики зовсім не схильні провокувати алергію та безпечні для людини. Матеріали не вимогливі у догляді, підходять для домашнього прання руками або у пральній машині. Синтетичні тканини здатні не втрачати привабливості та цілісності протягом тривалого часу, термін служби становить понад 5 років. Також, варто відзначити, що ціна пледу із синтетичного матеріалу більш ніж доступна для всіх покупців.
Звичайно, пледи з натуральних матеріалів мають безліч переваг і плюсів. Як мінімум – це рівень зігрівання. Натуральні тканини здатні спритно підхоплювати температуру тіла людини та підтримувати її тривалий час. Також вироби добре пропускають повітря та дозволяють шкірі повноцінно дихати. Вироби з натуральної вовни мають у складі речовину ланолін, яка благотворно впливає на кістки та суглоби.
Натуральні рослинні волокна не схильні провокувати алергічні реакції та подразнення на шкірі. При цьому власники алергії на натуральну шерсть повинні враховувати свою особливість при виборі та відмовлятися від вовняних покривал.
Серед недоліків пледів з натуральних матеріалів можна відзначити складність у догляді, іноді може знадобитися тільки професійне чищення у спеціальному закладі. А також ціна виробу набагато вища, ніж у синтетичного аналога.
Зберігати плед найкраще акуратно складеним у шафі, без використання картонних коробок та поліетиленових пакетів.
Додано