Яка ковдра найтепліша - поради щодо вибору

22.08.2022

Ковдра – це незамінний аксесуар для якісного відпочинку та повноцінного сну. Неможливо уявити комфорт та спокій у той момент, коли ноги чи руки відчувають мерзлякуватість і все тіло долає бажання негайно накинути м'який та теплий покрив. Щоб уникнути подібного, потрібно заздалегідь підготувати якісну всесезонну або конкретну ковдру. Але як правильно вибрати? Що потрібно знати перед покупкою? Що важливо пам'ятати? Найголовніше – це тепловий індекс.

Який індекс теплоти у пухової ковдри?

Індекс пухової ковдри залежить від кількох факторів, які необхідно вивчити, щоб провести затишні ночі цієї зими. Індекс тепла доступний у 4, 5 або 6 рівнях теплоізоляції, від легких до дуже теплих пухових ковдр. Тепловий індекс варіюється в залежності від двох факторів: матеріалу наповнювача, більш менш ізолюючого і дихаючого, і його ваги, щільного і важкого. Коли температура на вулиці падає, бажано перейти на теплу та легку ковдру. Але насамперед температура в кімнаті та чутливість до холоду визначають тип виробу. Почитайте відгуки та рекомендації, щоб точно знати, яку ковдру вибрати і не пошкодувати.

Вибір індексу теплоти вашої пухової ковдри залежить від кількох факторів:

  • Зовнішня температура повітря;
  • Температура в кімнаті;
  • Індивідуальний рівень переносимості холоду;
  • Індивідуальна схильність до потовиділення.

Рекомендується підтримувати в приміщенні температуру від 16 до 21°C, в ідеалі 18°C. Занадто висока температура ускладнює засинання, тому що організму необхідно охолонути, щоб увійти в режим сну. І якщо в квартирі стаціонарне опалення не дуже потужне, напевно краще купувати теплу ковдру.

Що потрібно знати про вагу та матеріал ковдри?

Існує багато поширених та інноваційних матеріалів, які використовуються як наповнювач для ковдри. Вони поділяються на дві основні групи: натурального походження та із синтетичних компонентів.

Переваги та особливості:

  1. Натуральна ковдра. Ця тепла та затишна ковдра з пуху та пера дарує природний комфорт. Чим вище частка пуху, тим легша і пухнаста ковдра сприяє терморегуляції і запобігає надмірному потовиділенню. Також, до натуральних наповнювачів відносять шовк, бавовну та вовну, але всі вони набагато легші, ніж натуральні пух і перо водоплавних птахів. За бажання купити дійсний теплий виріб, який щоб і в морози зігріло і натуральним було, реально варто придбати варіант з пуху та пера.
  2. Синтетична ковдра. Немає реальної різниці в тепловому комфорті між натуральною пуховою ковдрою та синтетичною ковдрою, особливо з новими порожнистими волокнами, які добре ізолюють від холоду та забезпечують рівномірну циркуляцію тепла. Синтетичні наповнювачі, такі як синтепон, тинсулейт та холлофайбер, вже багато років мають особливу популярність у покупців. Як правило, вони приємні на дотик і при контакті зі шкірою, а також дуже підтримують комфортну температуру для тіла. Тому всім покупцям, яким не є важливим процес виготовлення волокон наповнювача, обов'язково слід звернути увагу на синтетичні наповнювачі.

Вага ковдри. Вага натуральної пухової ковдри становить приблизно 300 г/м². Синтетичні ковдри важчі, від 300 до 450 г/м² для теплої ковдри. Щільність дуже теплих ковдр досягає 500 г/м².

Вибирайте ковдру за сезоном

Щоб забезпечити максимальний комфорт у ліжку, вибирайте ковдру залежно від сезону. Але чим відрізняється літня ковдра від зимової?

Коли температура повітря за вікном впаде, дістаньте зимову ковдру з шафи. Теплий наповнювач із синтетичних або натуральних волокон середньої щільності 270 г/м² (до 500 г/м² для найтепліших моделей) підходить для найхолодніших місяців року. Якщо вам справді холодно, розгляньте фланелеві моделі!

Для весни та літа варто вибирати вагу 175 г/м², легкість та комфорт подарує враження сну на м'якій хмарі. Що стосується оздоблення вашої стьобаної ковдри, виберіть м'які матеріали, такі як перкаль або бавовняна вуаль.

Щоб полегшити собі життя, ви також можете вибрати ковдру розміром 200 x 200 або 220 x 240 під назвою «чотири сезони», яка складається з двох шарів: одного для літа, а іншого для зими. Ви також можете використовувати їх разом для ще більшого тепла!

Як слід піклуватися про ковдру?

Важливо регулярно міняти підковдру. Але також рекомендується прати ковдру за кожної зміни сезону! Сьогодні більшість пухових призначені для прання у пральній машині. Однак можливість самостійного прання пухової ковдри в машині залежить від останньої потужності, а також від розміру. Щоб не пошкодити його, прийміть такі запобіжні заходи:

  • Почніть з читання інструкцій з прання на етикетці (скільки градусів прати, дозволено або заборонено сушильну машину);
  • Слідкуйте за тим, щоб ковдра не порвалася, щоб не заблокувати пухом випускний канал;
  • Вставте її в барабан машини, не докладаючи зусиль. Не потрібно намагатися випрати ковдру розміром 240 х 260 см в 8-кілограмовій пральній машині! Дійсно, якщо вона займає більше трьох чвертей барабана, прання не тільки не буде ефективним, але й ви ризикуєте пошкодити пральну машину.

Якщо ви не можете самостійно почистити, наприклад, свою ковдру розміром 240 x 220, можна звернутися до професійної хімчистки, щоб із цим завданням впоралися фахівці.

Вибір ковдр для дітей

Для малюка краще зробити ставку на ковдру із синтетичних волокон, таких як поліестер, антиалергенна та проста у догляді. Важливо вибрати невелику вагу ковдри для вашої дитини, щоб вона могла легко з нею впоратися.

Для підлітка виберіть ковдру, адаптовану до розміру її ліжка. Якщо він схильний часто рухатися під час сну, краще накрити його моделлю трохи більшого розміру, щоб він не ризикував замерзнути уві сні (для ліжка 60х120, ковдра 110х125).

Інші статті

Халати - особливості, види, поради що...
Опубліковано 23.08.22

Аксесуар може не тільки забезпечувати комфорт та зручність при використанні, але також дарувати естетичну привабливість та навіть завершеність домашнього обр...

Детальніше
Як вибрати подушку - види, призначенн...
Опубліковано 23.08.22

Є 3 правила, дотримуючись яких потрібно визначитися з типом подушки.

Детальніше
Які бувають рушники - основні види та...
Опубліковано 23.08.22

Віддавати перевагу слід натуральним волокнам або тканинам, у складі яких комбінація натуральних та синтетичних ниток.

Детальніше
Чим зимова ковдра відрізняється від л...
Опубліковано 07.02.22

Деякі покупці і не здогадуються, що існує спеціальна градація ковдр

Детальніше

Додано