Сучасний ринок текстилю пропонує покупцям ковдри з різних матеріалів. Можна придбати дорогу шовкову ковдру або віддати перевагу натуральній бавовняній. Багато хто купує інноваційні ковдри з волокон бамбука та віскози, інші віддають перевагу синтетичним тканинам. Але вічною залишається ковдра з натуральної вовни, і це недарма. Такий варіант має відмінні властивості та відмінні експлуатаційні характеристики, завдяки чому зберігає популярність і актуальність протягом уже багатьох років. Але, при покупці натуральної ковдри з вовни варто заздалегідь ознайомитися з основними вимогами щодо безпечного догляду та зберігання виробу. Великий асортимент якісних ковдр із натуральної вовни представлений в інтернет-магазині Домашній Текстиль. Тут можна придбати вироби за найвигіднішими цінами на вітчизняному ринку.
Вовна – це натуральний матеріал, який видобувається шляхом зістригання верхнього волосяного покриву парнокопитних тварин. Шерсть відома людству вже багато років, оскільки ці тварини завжди розлучалися для видобутку м'яса та вовни. З натуральної вовни виготовляють як ковдри, так і пледи, предмети одягу та побуту. Залежно від ступеня обробки розрізняють такі вовняні ковдри:
Властивості та особливості вовняної ковдри:
Важливо розуміти, що, крім маси позитивних властивостей, ковдри з натуральної вовни мають недолік. Їм є порівняно непростий метод догляду, якого важливо дотримуватися, щоб ковдра якомога довше прослужила людині.
Перше, що обов'язково варто зробити – це придбати підковдру. Він має бути з якісного матеріалу, натурального чи синтетичного – це вже на розсуд покупця. Цінність підковдра в тому, що він зможе надійно вберегти вовняну поверхню від утворення плям, скупчення пилу та іншого виду забруднень. Адже дійсно, випрати підковдр набагато швидше і простіше, ніж очищати саму ковдру.
Також важливо при виборі ковдри з натуральної вовни детально читати етикетку. Саме там виробник залишає інформацію щодо точного складу тканини, а також найбезпечніші методи догляду. Купуючи ковдру з натуральної вовни, важливо детально розглянути її з усіх боків. Якісний виріб не повинен мати на поверхні зачіпок, ниток та волокон, які вибилися з полотна. Також, всі краї та шви повинні бути рівними, гладкими.
Не варто піддавати виріб з натуральної вовни волозі, а точніше найкраще зберігати в сухому приміщенні, що провітрюється. Із заборонених місць варто виділити балкон, льох, підвал, гараж тощо. У цих місцях найчастіше немає опалювальних приладів, і взимку може спостерігатись підвищений рівень вологості. Постійна дія вологи на вовняну ковдру призведе до утворення цвілі та інших грибків, які в результаті можуть трансформуватися в мікроби та хвороботворні бактерії.
Також, не варто зберігати вовняну ковдру просто в дивані, тумбі чи шафі. На них може напасти моль – комахи, які харчуються натуральною шерстю та порушують цілісність готового виробу. Уберегти ковдру від навали молі можна шляхом використання спеціальнихчохлів із натуральних рослинних або синтетичних матеріалів. А також, щоб позбутися молі, можна придбати спеціальні засоби в господарському відділі магазинів.
Прання ковдри з натуральної вовни - це справжнє випробування на міцність, впоратися з яким можуть далеко не всі. Важливо розуміти, що натуральний матеріал відноситься до особливо вибагливих і вимагає якісного очищення, яке може виявитися небезпечним для виробу. Тому перед пранням варто кілька разів задуматися – може все-таки здати ковдру у професійну хімчистку і згодом забрати її цілою і неушкодженою? Але якщо все ж таки виникли труднощі з фінансами чи ні часу вирушить у хімчистку, очистити ковдру можна з максимальною акуратністю і в домашніх умовах.
Відмінним варіантом стане сухе чищення ковдри. Проводити її можна регулярно за допомогою пилососа або звичайної щітки. Вироби з натуральної вовни легко її переносять, не втрачають властивостей, якостей, щільності та міцності.
Ковдра з натуральної вовни схильна до нагромадження запахів, які можуть оточувати будинок. Це і аромати їжі під час приготування, та запахи з вулиці. Тому ковдру рекомендовано регулярно провітрювати на свіжому повітрі, можна розмістити як у дворі, і на балконі. Головне, щоби на вулиці не йшов дощ і був відзначений мінімальний рівень вологості. Також, краще уникати прямого влучення сонячних променів, це може негативно позначитися на структурі волокон, вони можуть піддатися деформації.
Головна небезпека для вовняних ковдр – це моль. Комахи харчуються вовною і можуть швидко зіпсувати візуальну привабливість і цілісність виробу. Якщо моль присутня в домашній шафі, перед покупкою варто заздалегідь позбавитися її використовуючи спеціальні засоби.
Додано